ALTER ŠPORT
Nova pridobitev letošnjega Alter vikenda je tu!
V soboto, 11. julija, bo športno igrišče Beti Metlika gostilo ALTER ŠPORT, dan, namenjen športu, rekreaciji, ustvarjalnosti, druženju in poletnemu festivalskemu vzdušju.
Od 10.00 do 18.00 bo Beti prostor za vse generacije, od najmlajših športnih navdušencev do izkušenih rekreativcev, navijačev in vseh, ki bi sobotno dopoldne in popoldne preprosto radi preživeli v dobri družbi.
KOŠARKA
V sodelovanju s KK Metlika, Janom Perkom, KK Kolpa Črnomelj in Mihaelom Metežem pripravljamo:
10.00–11.00 | Igre z žogo za otroke od 4 do 9 let
11.00–12.00 | Igre z žogo za otroke od 10 do 13 let
15.00–18.00 | Turnir v košarki 3×3 za mladino in odrasle (14+)
Za otroške aktivnosti prijava ni potrebna. Prijave za turnir 3×3 https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfap…/viewform…
TENIS
Pod organizacijo Gašperja Miheliča iz Kluba belokranjskih študentov in Teniškega društva Metlika pripravljamo teniški turnir.
Teniški turnir dvojic bo potekal po sistemu šampanjca oz. naključnih parov.
Prijavi se tukaj: https://forms.gle/VJYgNR94sUMgsaYv7
BEER PONG TURNIR (18+)
Letos bomo preverili, kdo ima najbolj mirno roko.
Ekipe: 2 člana
Prijavnina: 10 € na ekipo
Starostna omejitev: 18+
Prijava:
https://forms.gle/u7pReEzvbQy4YEz68
ULTIMATE FRIZBI
Brina prihaja iz Berlina, kjer aktivno igra ultimate frizbi. Predstavila nam bo osnove in pravila tega atraktivnega športa, nato pa se bomo preizkusili tudi na igrišču.
STREET ART DELAVNICA Z ZEK CREW
Tudi letos se Alter vikendu pridružuje ZEK CREW, ki že od prve izvedbe festivala soustvarja njegovo podobo.
Delavnica bo potekala dva dni:
petek, 10. julij – spoznavanje, priprava idej in načrtovanje
sobota, 11. julij – ustvarjanje pod mentorstvom ekipe ZEK CREW
Prijava:
https://forms.gle/ZNjv1A5z9gsv7unu6
Za najmlajše bo na voljo tudi poslikava obraza z Valentino Plut.
Ker nobena dobra športna prireditev ne mine brez navijačev, bo za energijo ob igrišču, glasno spodbujanje ekip in dobro voljo skozi ves dan skrbela Nikolina Lalić, voditeljica letošnjih Alter iger.
Poleg organiziranega programa bodo ves čas na voljo še:
igre s kartami
prosta rekreacija
športni izzivi in animacije
glasba z Redbull Krpanom in DJ-em in druženje
hrana in osvežilna pijača
domač sladoled
vodne pištole za poletno osvežitev
Za udeležence pripravljamo simbolične nagrade in presenečenja, najboljši posamezniki in ekipe pa bodo domov odšli tudi z lepimi nagradami.
Športno igrišče Beti Metlika
Sobota, 11. julij 2026
10.00–18.00
Za parkiranje priporočamo parkirišče pri lokalu Šestica ali pri Vrtcu Metlika. Od tam je do prizorišča le nekaj minut hoje.
Pripelji prijatelje, družino, otroke ali svojo ekipo in preživi najbolj športno soboto tega poletja!














